Ayasofya

Ayasofya Müzesinde Mozaik Halı

Ayasofya Müzesi İstanbulda çok önemli bir mekandır. Böyle bir mekanda eserimizle yer almak bizi gururlandırmaktadır. 
Ayasofya, Yeditepe Bienali, halı seccade

Ayasofya Müzesinde, katıldığımız Yeditepe Bienali eserleri arasında yer alan halı seccademize gösterilen ilgiden dolayı herkese çok teşekkür ederiz.

TBMM'de lale mozaik

TBMM’de lale mozaik

TBMM de yapılan yeni halkla İlişkiler binasına hazırlanan lale motifi, mavi renklerin hakim olduğu cam mozaikle yapılmıştır. 1.50cm x 2.30 cm olan lale motifi tasarımı firmamıza aittir.

TBMM’de lale mozaik tablo, yapıldığı her yere ve her mekana bir ayrıcalık katıyor.

mimari uygulama

Kalamış Wyndham Otel

Kalamış Wyndham Otel,

İstanbul Kalamış’ta açılan Wyndham Otelin lobi giriş zemini bir çınar ağacının yaprakları olarak tasarlanıp, tasos mermer içine gümüş cam mozaikle  yapılmıştır.

Otelin balo salonu ise yine tasos mermer üzerine gümüş cam mozaiklerle akantlar işlenmiştir. Otelin havuzu ve duvarları cam mozaiklerle kaplanmıştır.

Kalamış Wyndham Otel için, mozaik yapımı 3 ay süren otel projesi profesyonel ekibimizle başarı ile tamamlanmıştır.

Bodrum Villa

Bodrum Villa Mozaikleri

Bodrum Villa, gözde tatil ilçemizde yer almaktadır. Ev sahibinin yurt dışı gezilerinde çok beğendiği farklı uygulamalardan esinlenerek tasarladığımız duvar çalışması 8 kişilik bir ekip ile keyifle çalışılmıştır.

Bodrum Villa Bodrum Villa

Her bir parça 20x20cm ve katları şeklinde hazırlandı. Parçaların kimi seramik, kimi cam mozaik veya her ikisi birlikte kullanılarak yapılmıştır.

Bodrum Villa mozaikleri, bahçede keyifle çay içme zamanı.

 

Askeri Müze ve Fetih Salonu

Askeri Müze ve Fetih Salonu

İstanbul Harbiye Askeri Müzesinin fetih salonunda sergilenmek üzere yapılmış olan Fatih Sultan Mehmet portresi mermer mozaikle yapılmıştır.

Askeri Müze ve Fetih Salonu, Osmanlı Sultanı Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u alış hikayesini anlatmaktadır. Bu salonda eserimizin sergilenmesi bizim için gururdur.
İstanbul ve lale

İstanbul ve lale

İstanbul Harbiye Askeri Müze, Kültür Sitesinde sergilenen İstanbul adlı heykel seramik ve cam mozaik ile birlikte çalışılmıştır. Seramik olarak hazırlanan heykelin üzerinde bulunan lale motifi cam mozaikle işlenmiş, ferforje demir kullanılarak yorum katılmıştır. Tasarım ve yapım Aysel Ergül’e aittir.
İstanbul ve lale tasarımı, ilk seramik heykel çalışmamız. Atölyemizde seramik siparişleriniz alınır, özel çalışmalar yapılır.

Ünlüler Sergisi

İstanbul Sultanahmet’te bulunan Caferağa Medresesinde vermiş olduğum mozaik dersi öğrencilerimin hazırladığı “Ünlüler Avluda” adlı mozaik sergimiz.  Sergimizi Russell Crowe gezmiştir.

Orta Asya'da Türk Dili

Orta Asya’da Türk Dili

Türk Kültürüne Hizmet Vakfı’nın organize ettiği “Türk Dili Şeref Ödülleri” gününde sergilenmek üzere hazırlanmış Orta Asya’da kullanılmış ilk Türk kelimelerinin yorumlandığı eserler, keçe üzerine cam mozaik ve seramikle   işlenmiştir.

Orta Asya’da Türk Dili bize tarihi geçmişimiz üzerine araştırmaların daha çok yapılması gerektiğini anlatır.
Biz de keyifle çalışıp, o dönemde kullanılan keçeyi tuval yapıp mozaik ve seramik ile dilimizi anlattık.
seramik

Seramik

Seramik, toprağın ateşle buluştuğu ve sürpriz renklerin ortaya çıktığı muhteşem bir sanat dalı.

Mozaik Sanat Evi atölyemiz 4 yıl önce bünyesine seramik çalışmalarını da katmış ve özel projelere imza atmaya devam etmektedir.