Laleler…

Lale motifi eserlerimizde çok kullandığımız ve severek çalıştığımız mozaik tasarımlar. Türk Sanatının geleneksel motiflerinden esinlendiğimiz, yeni yorumlar kattığımız lale’nin Orta Asya’da Uygurlar tarafından da kullanıldığı bilinmektedir. lale motif olarak taban mozaiklerinde, mermer döşeme içinde, duvar mozaiklerinde, pano olarak tablolarda oldukça zarif bir tasarım olarak bizlere muazzam ufuklar açmakta.

karma…

Bu seri, çok farklı renk  ve motiflerde cam mozaik, vitray camı, altın ve janjan mozaik kullanılarak oluşturduğumuz tabloları görmektesiniz. Kış vakti hüzünlenen Demeter, keman çalarak hoş nağmeler söyleyen melek, grup vakti yakamozlar arasında uçan kuş, şahmeran, heryere yakışan mor salkımlarla süslenen İstanbul silueti, Türk sanatında önemli yer tutan kandil, kaligrafi, hat sanatı, çöl ve tabi ki Ata’mız. Daha bir çok mozaik tablolarından bazılarını yayınlıyoruz. İleride diğerlerini de yayınlamaya devam edeceğiz.

Osmanlı Serisi

600 yıl. Dile kolay. Onca yıl dünyaya hükmetmiş bir imparatorluğun nesilleriyiz. Mozaik sanatçısı olarak, bu döneme eserlerimizin arasında yer vermemek bize yakışmazdı. Bu mozaik eserleri çalışırken yaptığımız araştırmalardan çok az kaynak olduğunu anladık. Böyle bir imparatorluk kolay anlatılmasa gerek. Tuğra’lar bile başlı başına tez konusu. Osmanlı imparatorları oldukça zeki, hayran bırakıyorlar kendilerine. Mozaiklerimizde Osmanlı Dönemini çalışmak bizim için bir ayrıcalık oldu. Hiç bu kadar keyifle çalışacağımızı düşünmezdik. Sonunda Ayasofya gibi dünyanın gözdesi bir mekanda sergi açmak mutluluğunu yakaladık. Sergimizi gezen bir çok ziyaretçi ve turistler müzenin eserleri diye düşünmüşler.

Mermer Mozaik

Galerimizde bu güne kadar yapmış olduğumuz cam -mermer mozaik tablolardan örnekler görmektesiniz. Farklı boyut ve renklerde mozaik panolar sipariş verebilirsiniz. Bizi arayın Özel tasarımlarınız sanat eseri olarak duvarlarınızda yer alsın.